Göktürk Radyo

Kategori Slow

2012 Eylül ayında kurulan ve RadyoGokturk.com websitesi üzerinden yayın yapan evrensel bir internet radyosudur. İmtiyaz sahibi Nilay ARABACI'dır. Sloganı "Burası; Radyo Göktürk!"tür.
İlk canlı yayın 04 Eylül 2012 tarihinde, İstanbulun Eyüpsultan ilçesine bağlı Göktürk Mahallesindeki Genel Merkezde yapıldı. Şuan Türkiye'nin başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere pek çok şehrinden tüm dünyaya yayın yapmaktadır.

- Kurucuları ve ilk yöneticileri Rusim ARABACI, Erhan ÖZTÜRK ve Fatih YILMAZ'dır. Kısa süre içerisinde elde olmayan sebeplerden ötürü önce Fatih, sonra Erhan Radyo Göktürkten ayrıldılar.
Tabii ki Erhan ayrılırken Radyo Göktürk için çok önemli bir isim haline gelecek olan Fatih ER'i Radyonun kadrosuna katmıştı ;)

- TV dizi oyuncusu Nevzat Can RÜZGAR bir süre Radyo Göktürkte yayın yaptı. Türkiyenin ilk trance müzik tarzında programı olan "Trance From Göktürk" Barkın ÖZİMER tarafından sunuldu. internet radyolarının deneyimli isimleri Ferudun GÖKÇEL, Engin YARAY, Emir Fatih DAKAK, Koray YALÇIN, Aşkın ŞENGÜN Radyo Göktürkte program yaptılar. Yine sanal dünyanın taçsız kralı Burak OĞLAGU nam-ı değer "Sanal Kral Barmen!" Radyo Göktürkte program yaptı. 2014 yılının başında, özellikle Ferudun ve Koray'ın yoğun isteği üzerine Radyo +1 kuruldu, fakat yeterli ilgiyi göremeyince 2(iki) yıl sonra kapandı.
Ferudun Radyo Göktürkten ayrılırken Galaksinin en iyi radyocusu olacak olan Koray'ı bize bıraktı ;)

- Mart 2020'den beri Radyo Göktürk kadrosu hızla güncellenmeye başladı. Genel müdürümüz Resul YILDIRIM oldu. Sami YAŞLI şiir seslendirmeleriyle Radyo Göktürke katıldı. Fidel Beyin Bedava ile TBT yaptı. Deneyimli TV dizi, film, tiyatro oyuncuları Habib AYTEKİN ve Meryem TÜRESEL, tiyatro oyuncuları Aleyna ÇEVİK, Mahmut YAP ve Sefa TERZİ ekibimize katıldı. Şiir Baba lakaplı Veli EKEN, Müzikopter ile Seçil ÜNAL ve tecrübeli radyocu Seda GECEKUŞU aramıza katıldı.
- Şubat 2021'de Hilal KARAHAN, Pınar HAMARAT, Nedim ANAH, Mart 2021'de Mehmet SERDAR, Galip UÇAR, Suat İBİŞ, Ali İhsan GÖZLÜ ve Metin ARPACI Radyo Göktürk'te program yapmaya başladılar. Cemal ÇAKAR, Ozan ERDOĞAN yakın dönemde program yapmaya başladılar. Son olarak efsane eski radyocu Emrah KAAN sahalara Radyo Göktürk'le geri dönüş yaptı!
- Şuan Rusim, Resul, Seda, Veli, Hilal, Pınar, Nedim, Sami, Galip, Suat, Ali İhsan, Cemal ve Emrah halihazırda programlarına devam ederlerken, aramızdan ayrılan sunucuların isimleri, Radyo Göktürk'e verdikleri değer ve emeklerinden ötürü burada kalmaya devam ediyor :)
Koray, Seçil, Aşkın, Habib, Metin ve Ozan canlı yayınlarına bir süre ara verdiler.

Şuan bu radyoyu 1 kişi dinliyor.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Yorumlar